Liczenie łosi w Biebrzańskim Parku Narodowym 2018

dodano: 2018-02-08 13:07:47

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy chętnych do wzięcia udziału w akcji liczenia łosi w dniu 16 lutego 2018 r. (piątek).

Tego dnia przeprowadzane będą ciche pędzenia w rejonie wsi Sośnia i w borach sosnowych wzdłuż „Carskiej Szosy”. Zbiórka wszystkich chętnych jest zaplanowana na godz. 8:00 w siedzibie Parku w Osowcu-Twierdzy. Po przeprowadzeniu szkolenia uczestników liczenia w formie prezentacji na sali konferencyjnej wyruszymy w teren (ok. godz. 9:00). Wyjeżdżamy transportem zapewnionym przez Park. W przypadku dużej liczby uczestników potrzebny może okazać się własny transport. Po zakończeniu akcji (ok. godz. 15:00) przewidziany jest gorący poczęstunek przy ognisku. Podzielić się wówczas będzie można wszystkimi obserwacjami z bieżącego dnia, bo oprócz łosi, uczestnicy inwentaryzacji mają szansę zaobserwować też jelenie, sarny, zające, lisy i inne zwierzęta. Powrót do Osowca-Twierdzy ok. 16:15.

 

Uczestnicy powinni posiadać obuwie terenowe lub gumowce, oraz ubiór dostosowany do panujących warunków pogodowych. Osoby, które nie ukończyły 18-go roku życia, mogą uczestniczyć w liczeniu w towarzystwie dorosłego opiekuna.


Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w akcji  do dnia 14 lutego 2018 r. do dr. Krzysztofa Frąckiela, e-mail: krzysztof.frackiel@biebrza.org.pl, tel.: 85 738 30 18.


Anna Satkiewicz
specjalista ds. edukacji

Biebrzański Park Narodowy