Podsumowanie projektu „Klub młodego quizowicza”

dodano: 2018-07-10 10:23:04

Po sześciu miesiącach zakończył się projekt podjęty przez Bibliotekę Publiczną z programu Równać Szanse 2017 pod hasłem „Klub młodego quizowicza”.

Twórcą Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzony jest przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie, jako jedna z dwunastu instytucji z województwa podlaskiego, już po raz drugi z rzędu, otrzymała bezzwrotną dotację na realizację projektu pt. „Klub młodego quizowicza”. Celem projektu było zorganizowanie grupy młodych ludzi wokół działań mających na celu ułożenie i przeprowadzenie quizu z wiedzy o Gminie Rajgród.

 

Dzięki Równać Szanse młodzież miała okazję sprawdzić się w wielu sytuacjach.  Samodzielnie zajęli się planowaniem wycieczki do stacji telewizyjnej TVP3 Białystok. Dzieląc się obowiązkami wynajęli autobus i doprecyzowali wszelkie szczegóły wyjazdu. Zaprojektowali koszulki reprezentujące naszą grupę projektową. Mieli zajęcia z kreatywności i warsztaty krajoznawcze o Ziemi Rajgrodzkiej przeprowadzone przez Fundację Wsparcia Nauki i Biznesu. W związku z przygotowaniem pytań do quizu odwiedzili kolejno instytucje na terenie naszej miejscowości: Urząd Miejski w Rajgrodzie, Nadleśnictwo Rajgród, Ośrodek żeglarski Yacht Club Arcus. Zebrali ważne informacje o naszym miasteczku i pobliskich miejscowościach. Ze zdobytych wiadomości ułożyli quiz. Później przygotowali regulamin i wyznaczyli zasady przeprowadzenia konkursu. To co uzyskali można było zobaczyć podczas Dni Rajgrodu.


9 lipca 2018r. przyszedł czas na podsumowanie. Oddaliśmy młodzieży scenę widowiskową, aby mogła osobiście zaprezentować efekty naszej sześciomiesięcznej współpracy przed społecznością. Odbył się zatem quiz wiedzy o Rajgrodzie, w którym brali udział gościnnie: p. Anna Matysiewicz- pracownik MOPS-u, p. Katarzyna Truszkowska- nauczyciel historii, p. Justyna Milewska- pracownik Nadleśnictwa Rajgród, p. Damian Rejkiewicz- pracownik Nadleśnictwa Rajgród oraz P. Helena Zimińska- emerytowany nauczyciel. Wszystkim uczestnikom oraz prowadzącym podczas gry towarzyszył dobry humor, więc nie zabrakło mnóstwa śmiechu i żartów. Reguły quizu nie przewidywały przegranych ani zdobytych miejsc. Wszyscy gracze wykazali się dużą wiedzą o naszej małej ojczyźnie.


Na koniec z rąk dyrektor Biblioteki Publicznej p. Anny Arciszewskiej uczestnikom wręczono dyplomy potwierdzające udział w projekcie, a naszym gościom biorącym udział w quizie pamiątkowe statuetki.


Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu „Klub młodego quizowicza”. Rodzicom, nauczycielom, dyrekcji, młodzieży i uczestnikom zabawy konkursowej wyrażamy wdzięczność za zaangażowanie i wsparcie.

 

 

Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie