O bezpiecznej drodze do szkoły w Gminie Rajgród

dodano: 2018-10-31 07:56:22

Wzorem lat ubiegłych Komenda Powiatowa Policji w Grajewie we współpracy z Urzędem Miejskim w Rajgrodzie prowadzi działania prewencyjne w szkołach na terenie Gminy Rajgród pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły".

24 października 2018 r. pracownicy grajewskiej Komendy Policji odwiedzili najmłodszych uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rajgrodzie oraz Szkoły Podstawowej w Woźnejwsi z siedzibą w Karczewie. Dzieci uczyły się prawidłowych zachowań na drodze. Przedstawiciele grajewskiej Komedy Policji szczegółowo omówili groźne sytuacje drogowe, mogące wystąpić i radzili, jak zachowywać się, aby być bezpiecznym podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i do domu. Mundurowi przypomnieli także o tym, jak ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych.

Gmina Rajgród zakupiła elementy odblaskowe dla najmłodszych uczniów. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe z nazwą Gminy, a uczniowie klas I kamizelki odblaskowe ze swoim imieniem.