Barwny Orszak Trzech Króli w Rajgrodzie

dodano: 2019-01-07 08:55:19

6 stycznia br. po Mszy Św. w Kościele pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie, mieszkańcy rajgrodzkiej gminy jak również przybyli goście, przeszli ulicą Warszawską do Parku Miejskiego w pięknym orszaku prowadzonym przez Trzech Króli- Kacpra, Melchiora i Baltazara


W tym roku Burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki pełnił zaszczytną funkcję jednego z trzech króli.

Orszak, jak co roku był barwny, na czele niesiono wielkie flagi, mędrcy jechali na koniach, dzieci przebrane za postaci biblijne w bryczce, a uczestnicy mieli na głowach papierowe korony rozdawane na placu przed kościołem.

Na miejscu w Parku Miejskim można było podziwiać żywą szopkę betlejemską. Występ artystyczny został przygotowany przez Dom Kultury w Rajgrodzie. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek wszyscy uczestnicy orszaku mogli poczęstować się ciepłym posiłkiem, kawą herbatą oraz ciastem.

Kolejny raz rozstrzygnięto konkurs na najładniejsze przebranie. Puchar za zajęcie I miejsca ufundował Ks. Proboszcz Hieronim Mojżuk, natomiast puchary za zajęcie II i III miejsca ufundował Burmistrz Rajgrodu.

Wielkie podziękowania należą się zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku: radnym, sołtysom oraz mieszkańcom Gminy Rajgród. Dziękujemy służbom mundurowym za pomoc w przygotowaniu i zabezpieczeniu uroczystości.

Orszak Trzech Króli w Rajgrodzie po raz kolejny został wspólnie zorganizowany przez parafię pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie oraz Urząd Miejski w Rajgrodzie.

Cieszymy się, iż mieszkańcy, mimo mrozu tak licznie uczestniczyli we wspólnym świętowaniu.Agata Siedzik
Zespół ds. promocji gminy
Referat Organizacyjny Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie