Uroczyste otwarcie remizy- świetlicy wiejskiej w Bełdzie

dodano: 2019-03-06 07:51:01

Otwarcie remizy oraz jej poświęcenie to główne punkty uroczystości jaka miała miejsce dnia 2 marca 2019 r. w Bełdzie. Staraniem samorządowców, druhów z OSP Bełda oraz środowiska lokalnego w miejsce starego budynku powstał nowy obiekt.

Budynek strażnicy w Bełdzie przeszedł kompleksową rozbudowę i przebudowę. Po starym obiekcie nie ma już właściwie śladu. W nowym budynku są  przestronne garaże, świetlica na zebrania, pomieszczenia na potrzeby biblioteki i szatni oraz zaplecze kuchenne i techniczno-sanitarne. Obiekt stał się nowoczesny i funkcjonalny.

Uroczystość rozpoczęła  Msza Święta sprawowana w intencji strażaków w  Kościele Parafialnym w Rajgrodzie, którą celebrował Ksiądz Dziekan Hieronim Mojżuk. Dalsza część uroczystości miała miejsce przed budynkiem remizy OSP Bełda, gdzie zgromadzili się zaproszeni goście, poczty sztandarowe, druhny oraz druhowie z OSP Bełda oraz mieszkańcy.

Ceremonię rozpoczęło złożenie meldunku Komendantowi Powiatowemu PSP w Grajewie  -  starszemu brygadierowi Andrzejowi Jabłońskiemu, który  dokonał przeglądu pododdziałów. Następnie gości  powitał  Burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki. Podkreślił, że od 2015 r. na terenie gminy wyremontowano 3 remizy strażackie oraz świetlicę  w Pieńczykowie. Stwierdził, że skoro są ludzie to warto inwestować,  budować i rozwijać się dalej. Kończąc zwrócił się do mieszkańców: Dbajcie o te obiekty, niech one wam dobrze służą. Wymagajcie od samorządowców dużo, bo po to są, by w lokalnych społecznościach żyło się lepiej.

Następnie głos  zabrali zaproszeni goście.

Oficjalną część zakończyło poświęcenie remizy i świetlicy wiejskiej w Bełdzie oraz przecięcie wstęgi.

Uroczystość była doskonałą okazją do przypomnienia dziejów OSP Bełda oraz jej historii.

Kompleksowa rozbudowa i przebudowa remizy to koszt 726 481,12 zł. Wykonawcą  była wyłoniona w drodze przetargu firma ROB-BUD Robert Krasiński. Inwestycja została zrealizowana w całości z środków własnych Gminy Rajgród.Anna Rutkowska