Styczeń i luty 2019 u „STOKROTEK”

dodano: 2019-03-13 08:50:45

Działalność rajgrodzkiego Klubu Senior+ w roku 2019.

W każdym tygodniu, z wyjątkiem ferii, seniorzy raz w tygodniu

  • jeżdżą na basen do Grajewa dzięki uprzejmości Burmistrza Rajgrodu, samochodem udostępnianym przez Dyrektora Szkoły, opłacając wejście na basen,
  • gimnastykują się we czwartki pod kierownictwem fizjoterapeutki opłacanej w ramach Programu Senior+,

cztery lub pięć razy w tygodniu seniorzy grają w różne gry planszowe, kalambury, rozmawiają na  różne tematy, sprzątają pomieszczenia klubowe, dekorują salę według potrzeb, hodują rośliny, wspólnie piją herbatę lub kawę, słuchają muzyki, oglądają TV, pieką ciasta i ciasteczka.

Dużo czasu poświęcają na przygotowanie części artystycznych z okazji różnych uroczystości państwowych, gminnych oraz własnych.

Organizacyjnie i finansowo Klub Senior+ działa w ramach struktur Ośrodka Pomocy Społecznej kierowanego przez Panią Joannę Hader, która na koordynatora wyznaczyła Marzannę Piotrowską.

Duchowo i finansowo klub wspiera Burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki, za co seniorzy są mu bardzo wdzięczni.

Klub istnieje dzięki aktywności samych rajgrodzkich seniorów.

Rok 2019 powitaliśmy na balu sylwestrowym. 6 stycznia rozpoczęliśmy pracę nad scenariuszem Ireny Czerwionka na Dzień Kobiet organizowany przez Dom Kultury pt. „Kobiety są zdumiewające”. Próby odbywają się dwa lub trzy razy w tygodniu.

14 stycznia, w parku miejskim, o godz. 21:00 modliliśmy się za duszę zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Spotkanie zorganizował i prowadził Wojciech Więckowski.

15 stycznia odbyło się zebranie plenarne Klubu Senior+ na temat planowania pracy w I kwartale. Spotkanie prowadziła Marzanna Piotrowska – koordynator.

Od 21 stycznia we wtorki Marzanna Piotrowska prowadzi zajęcia z fitness mózgu. Raz zastąpiła ją Alicja Zengel i raz Lucyna Sadowska.

22 stycznia na warsztatach kulinarnych przygotowywaliśmy bigos, oponki i chrusty pod kierunkiem Basi Cymbor i Marii Zimińskiej na kolędowanie, które odbyło się 23 stycznia.  Kolędy śpiewaliśmy pod kierunkiem Gosi Więckowskiej i obsłudze technicznej Mietka Gisztarowicza degustując w między czasie przygotowane na warsztatach smakołyki.

Warsztaty kulinarne mają wzięcie ze względu na późniejsze degustacje podczas wspólnych wieczorów spotkań i gier. Wieczory te odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku.

12 i 13 lutego pod kierunkiem Basi Cymbor i Marii Zimińskiej pieczemy maślane serduszka na Walentynki, M. Piotrowska prowadzi zajęcia z „Fitnes mózgu”, potem tradycyjne zajęcia klubowe.

14 lutego – WALENTYNKI -  poezja i muzyka o miłości w wykonaniu Gosi Więckowskiej i Mietka Gisztarowicza no i „Bal Walentynkowy” na którym każdy uczestnik otrzymał „Walentynkę” wykonaną przez Gosię.

19 lutego w ramach zajęć z „fitness mózgu” wykonujemy papierowe ptaki pod kierunkiem M. Piotrowskiej.

25 i 26 lutego próby widowiska na MDK.

28 lutego warsztaty kulinarne z pieczenia pączków pod kierunkiem Basi Cymbor i Jagody Bielawskiej oraz ich degustacja „Tłusty Czwartek”.

 

 

Opracował: Mieczysław Gisztarowicz