Pierwszy sukces Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Rajgród!

dodano: 2019-04-01 10:36:24

W niedzielę 31 marca KGW z Pieńczykowa i Rydzewa, reprezentując Gminę Rajgród, uczestniczyły w drugiej edycji konkursu „Tradycyjny Stół Wielkanocny”.

Konkurs miał miejsce w Ziołowym Zakątku w Korycinach. KGW z naszej gminy miały wielką konkurencję, bowiem swoje potrawy, wypieki i dekoracje wielkanocne prezentowało aż 70 Kół Gospodyń Wiejskich z Podlaskiego.

Nasze Panie przygotowały m.in. swojski chleb, chrzan, wędliny, pasztet, klops z jajkiem, żurek, babę wielkanocną, paschę, baranka z masła, wodę brzozową i wiele innych pyszności.

Po długich degustacjach i naradach jury wskazało zwycięzców. Wśród nich wyróżniono również KGW z Gminy Rajgród! Zaskoczenie naszych Pań było ogromne. Jak wspomina Magdalena Gryczan- członek KGW Rydzewo- nie spodziewałyśmy się, iż wśród takiej konkurencji, tylu pięknych i smacznych potraw, nasze KGW zostanie wyróżnione. To dla nas wielka niespodzianka, jak usłyszałyśmy, że to nasz stół otrzymał wyróżnienie, nie dowierzałyśmy.

W przygotowaniach do konkursu zaangażowali się wszyscy członkowie z poszczególnych KGW z Pieńczykowa i Rydzewa, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc reprezentowały je następujące osoby:

  • KGW Pieńczykowo: Anna Graczewska, Helena Santorowska i Karolina Truszkowska;
  • KGW Rydzewo: Edyta Jankowska, Magdalena Gryczan, Ewelina Golubiewska, Dorota Zelewska, Wiesława Gryczan, Irena Bąkała i Wiesława Grala.


Konkursy na tradycyjny stół świąteczny odbywają się od dwóch lat. Ich organizatorem jest Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Gratulacje!!!

 

Natalia Pogorzelska
Referat Organizacyjny Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie