Podsumowanie Dni Rajgrodu 2019

dodano: 2019-07-08 12:49:20

Pierwszy dzień Dni Rajgrodu rozpoczęliśmy na sportowo: Turniejem Rajgrodzkiego Lata w Piłce Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych Gminy Rajgród oraz Regatami o Błękitną Wstęgę Jeziora Rajgrodzkiego.

O godzinie 11.00 wystartowali uczestnicy IswimIrun Rajgród Mistrzostwa Podlasia i Mazur- pierwszych zawodów pływacko- biegowych zorganizowanych w naszym mieście. Najwytrwalsi i najodważniejsi zawodnicy płynęli na dystans 5 km i na dodatek w najgłębszej części naszego jeziora.

To nie koniec sportowych emocji w tym dniu. W godzinach wieczornych odbył się Nocny Turniej Piłki Nożnej. Gościem specjalnym turnieju był Tomasz Frankowski- były reprezentant Polski w piłce nożnej. 

 O godz. 18:00 Dom Kultury przeprowadził zabawy sobótkowe. W Amfiteatrze Miejskim wystąpiły zespoły „Pisanica” z Pisanicy oraz „Mazury” ze Starych Juch. Kolejnym punktem spotkania było ognisko, plecenie wianków i puszczanie ich na wody Jeziora Rajgrodzkiego.

Na zakończenie dnia, do późnych godzin nocnych, mogliśmy bawić się na dyskotece pod gwiazdami.

Drugi dzień na plaży, to ekscytujący Turniej Siatkówki Plażowej, trwający do godzin popołudniowych.

U podnóża Zamkowej Góry, wszyscy chętni mogli zagrać i się odstresować w słuchowisku „Z głową w chmurach”.

O godz. 12:00 w Kościele pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie miała miejsce msza święta w intencji mieszkańców parafii oraz samorządu lokalnego koncelebrowana przez Ks. Dziekana Hieronima Mojżuka, w której czynny udział wzięli przedstawiciele samorządu gminy.

Bezpośrednio po mszy św. Miało miejsce V Sympozjum Regionalne „500-lecie Parafii pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie.

Po godz. 15:30 w amfiteatrze miejskim odbyła się część artystyczna obchodów Dni Rajgrodu.

Atrakcje muzyczne zapewnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rydzewie.

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rajgrodzie zatańczyli Krakowiaka oraz taniec nowoczesny. Nie zabrakło również muzycznego akcentu.

Kolorowego zawrotu głowy dostaliśmy przy tanecznym występie dzieci i młodzież z Domu Kultury w Rajgrodzie.

Zespół Ragit- to rekonstrukcja zespołu sprzed kilkudziesięciu lat. Młode pokolenie zaprezentowało swoje muzyczne umiejętności.

Kolejnym punktem spotkania był występ zespołu rockowego Radioaktywni z Olecka, w skład którego wchodzą dwaj mieszkańcy naszego miasta.

Klub Seniora „Stokrotka” w barwnym przedstawieniu „Gdzie jest Zamek?”, jak zwykle bawił publiczność anegdotami z historii Rajgrodu.  

 

Wieczorne występy rozpoczął zespół InPuls, który zaprezentował covery polskich i zagranicznych przebojów i doskonale rozruszał publiczność.

Nawet deszcz, nie był w stanie rozgonić rozbawionej publiczności. Po ulewie jednak wyszło słońce, a za nim, na niebie pojawiła się piękna tęcza.

Gwiazdą wieczoru był Marcin Siegieńczuk z zespołu Toples. Wszyscy doskonale bawili się przy starych, wszystkim bardzo dobrze znanych przebojach m.in. „Ciało do ciała”.

Występ gwiazdy wieczoru nie zakończył wieczoru w rytmie disco- polo, bowiem na scenie zaprezentował się zespół DENSI.

 

Urozmaiceniem dla zwiedzających były stoiska z rękodziełem, zabawkami, słodyczami, produktem lokalnym oraz biblioteka na plaży. Swoje stoiska z produktem lokalnym wystawiły sołectwa z Gminy Rajgród. Dzieci natomiast tłumnie oblegały darmowe dmuchańce.

 

Wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznych uroczystości- dziękujemy.