KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY, RAGIT i RADIOAKTYWNI

dodano: 2019-07-11 12:21:57

Podczas Dni Rajgrodu 2019 Amfiteatr Miejski wypełniony był występami artystycznymi nie tylko doświadczonych artystów, ale też wschodzących gwizd sceny rajgrodzkiej.

O godzinie 16: 30 wystąpiła dziecięco – młodzieżowa grupa taneczna „Kolorowy Zawrót Głowy”. To grupa taneczna, która działa od niedawna przy Domu Kultury w Rajgrodzie i ma już na swoim koncie zdobycie dwóch pucharów  podczas Wielkiego Dziecięcego Przeglądu Tanecznego PAARO 2019 w Białymstoku: I miejsce wzorcowa technika tańca, I miejsce efektowne wykonanie kombinacji kroków tanecznych.  Dzieci i młodzież z gminy Rajgród pod kierunkiem Kingi Romanowskiej  przygotowały „kolorowy” układ taneczny. Brawa publiczności były wyrazem wielkiego zadowolenia widzów z tak pięknego pokazu tanecznego. Śmiałość i energiczność  na scenie wprawiła widzów w przyjemny nastrój i zachęciło do oglądania kolejnych wystąpień.

O 17:10 Zespół Ragit  wykonał rozbudowany repertuar muzyczny. Siedem gitar, wokal, bas, perkusja pozwoliły na wysłuchanie min. takich utworów jak: „Chodź pomaluj mój świat” Dwa Plus Jeden. „Killer” Elektryczne Gitary, „Fade to black” Metalica, „Zanim pójdę” - „...miłość to nie pluszowy miś...”, oraz Lady Gaga, Bradley Cooper - „Shallow”. Ragit  jest to rekonstrukcja zespołu sprzed kilkudziesięciu lat. Młode pokolenie wzrastające pod okiem rodziców artystów postanowiło kontynuować i rozwijać pod tą samą nazwą przygodę z muzyką i robić to co lubi i kocha.

Występ zespołu Ragit był wstępem do mocniejszego brzmienia w wykonaniu Zespołu rockowego Radioaktywni. Młodzi artyści bardzo przykładali się do występu dając z siebie wszystko na scenie. Grupa utworzona dwa lata temu w Olecku, w skład zespołu wchodzi dwóch mieszkańców Rajgrodu. Młodzi muzycy zaprezentowali klika utworów  mocnych „kawałków” o ciepłym tytule np. „ Fale”, „Nie zostawiaj mnie”. „Droga”, „Dziewczyna z kawiarni”, „Dotyk nieba”, „Ukojenie”. Widać, że na naszej scenie rodzi się wiele talentów. Wszystkie utwory napisali sami wykonawcy. Pięć z nich są autorstwa naszego mieszkańca Szymona Gendzwił. Natchnienie przychodzi w różnym momencie i czasami trzeba po prostu się zatrzymać, aby najlepsze słowa zostały spisane, a potem wyśpiewane.

 

Dom Kultury w Rajgrodzie