Podlaska Oktawa Kultur w Rajgrodzie

dodano: 2019-07-16 12:16:30

Już 28 lipca 2019 r., Podlaska Oktawa Kultur zawita po raz kolejny w Rajgrodzie.

O godz. 18:00, w Amfiteatrze przy Górze Zamkowej (w razie niepogody- na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rajgrodzie, ul. Stanki 14) zaprezentują się dwa barwne zespoły: MTSVERVALI (Gruzja) oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „SŁOWIANKI” (Polska).

 

N(N)Le Choreographic Ansamble „Mtsvervali” Of The Adjarian A. R. (Gruzja). Zespół powstał w 1994 r. w Batumi. Jego repertuar zawsze bazuje na tradycjach gruzińskich, a opracowania sceniczne to spektakle pełne żywiołowości i nieposkromionej energii. Tańce ludowe w ich wykonaniach to m.in. chorumi (wojenny taniec adżarski), chewsuruli (taniec z mieczami i tarczami) czy raczuli (świąteczny taniec chłopców i dziewcząt). Młodzieżowy zespół prezentuje bardzo wysoką klasę artystyczną.

 


Zespół Pieśni I Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki” (Polska) powstał w 1959 r. przy Katedrze Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członkami zespołu są głównie studenci i absolwenci UJ, innych krakowskich uczelni, a nawet studenci zagraniczni polskiego pochodzenia. W zespole mają możliwość rozwijania swoich zdolności i zamiłowań artystycznych. Popularyzując polską kulturę narodową oraz kulturę ludową innych narodów słowiańskich, zespół prowadzi wśród młodzieży działalność edukacyjną w zakresie muzyki, tańca, śpiewu i etnografii.Podlaska Oktawa Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata - nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji.

Organizatorem festiwalu jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku ul. Kilińskiego 8, 15-950 Białystok.

Szczegółowe informacje na stronie:

http://www.oktawa.woak.bialystok.pl/Default.aspx?pid=73&aiid=3173

 Już dziś zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie!

 


Dom Kultury w Rajgrodzie