Raj Team Rajgród laureatem nagrody Wojewody Podlaskiego

dodano: 2019-10-08 08:13:05

W dniu 7 października 2019 r. podczas uroczystej gali wręczenia nagród przedstawiciele Stowarzyszenia Rowerowego Raj Team Rajgród odebrali z rąk Wojewody Podlaskiego nagrodę w konkursie pn. "Inicjatywa Społeczna Roku 2019.

Stowarzyszenie zdobyło tytuł laureata (I miejsce) w kategorii "Edukacja i Sport” za inicjatywę II Rodzinny Rajd Rowerowy oraz Rowerowy Rajd Śladami Miejsc Pamięci Narodowej.

Konkurs Inicjatywa Społeczna Roku jest przeznaczony dla organizacji pozarządowych województwa podlaskiego. Konkurs ma na celu promowanie działań organizacji pozarządowych z województwa podlaskiego, które swoimi inicjatywami aktywizują społeczność lokalną, organizują przedsięwzięcia z myślą o najbliższym otoczeniu, promują zasady współżycia społecznego i przyczyniają się do rozwoju.

Stowarzyszenie Rowerowe "Raj Team Rajgród" to grupa pasjonatów jazdy na rowerze oraz wszelkich fizycznych aktywności, która swoje zamiłowanie do rajdów rowerowych łączy z działalnością na rzecz lokalnej społeczności. Stowarzyszenie tworzą ludzie w różnym przedziale wiekowym. Na rowerach spędzają praktycznie cały rok. Pokonują mnóstwo kilometrów na rowerowych szlakach. Zimą rower zamieniają na łyżwy i narty biegowe.

Organizacja rodzinnych rajdów rowerowych przez stowarzyszenie zachęca mieszkańców do włączania się w życie społeczne gminy Rajgród. Rajdy są świetną okazją do promocji zdrowego stylu życia i pokazania że małe miejscowości nie są wykluczone. Tu też coś się dzieje, a wspólnym wysiłkiem można zrobić wiele dobrego.

Rajd przybrał formę imprezy cyklicznej. W 2020 roku  odbędzie się kolejna jego edycja.

Inicjatywy stowarzyszenia Raj Team Rajgród łączą ze sobą nie tylko miłość do sportu, ale także miłość do ojczyzny. W skali naszej małej społeczności jest to nowość i niezwykle budujące jest to, że stowarzyszenie w erze internetu znajduje odbiorców nie tylko wśród dorosłych, ale także wśród dzieci i młodzieży.

Referat Organizacyjny

Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie