Noc Bibliotek w Rajgrodzie

dodano: 2019-10-08 12:15:13

5 października 2019 roku Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie przyłączyła się do V ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Jest to wielkie święto bibliotek i czytania, akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem przewodnim „Znajdźmy wspólny język”.

Biblioteczne przedsięwzięcie przyciągnęło cały szereg dzieci i młodzieży, dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Rajgrodu, Ireneusz Gliniecki, który wraz z uczestnikami akcji odczytał wiersz J. Tuwima „Rzepka”  i jednocześnie oficjalnie otworzył kolejną już edycję Noc Bibliotek.   

Dalszym etapem nocnego spotkania były zabawy animacyjne, gry w grupach i zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Nie zabrakło również literackich kalambur i zagadek w tle z bohaterami książek. Zanim szaleństwo przybrało dużego obrotu, na wszystkich czekał poczęstunek pod postacią pizzy. Uczestnicy zaznać mogli odpoczynku podczas seansu filmowego, który trwał do godzin porannych.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i skorzystanie z oferty biblioteki, rodzicom za umożliwienie wzięcia udziału w tejże akcji, animatorom z firmy Pióropusz, dzięki którym zajęcia były atrakcyjniejsze, pani Joannie Zawadzkiej za towarzystwo i niezawodną opiekę nad dziećmi i młodzieżą, bibliotekarce Ani Matysiewicz za wkład włożony w przygotowanie zajęć oraz za pyszne śniadaniowe gofry. Szczególne podziękowania należą się burmistrzowi Ireneuszowi Glinieckiemu, który włączył się w akcję i oficjalnie zainaugurował Rajgrodzką Noc Bibliotek 2019.

Do zobaczenia za rok!

 

Anna Arciszewska
Dyrektor Biblioteki Publicznej w Rajgrodzie