ODPOCZYWAJ W POLSCE BEZPIECZNIE

dodano: 2020-05-14 07:41:28

„ODPOCZYWAJ W POLSCE – BEZPIECZNIE” projekt certyfikacji obiektów świadczących usługi noclegowe dla turystów.

W ramach kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z pandemią COVID 19 w Polsce otwarte zostały hotele i inne miejsca noclegowe. Obecnie jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze danej oferty będzie to, w jaki sposób przedsiębiorcy będą w stanie zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne swoim gościom.

Polska Organizacja Turystyczna przygotowała założenia projektu „ODPOCZYWAJ W POLSCE BEZPIECZNIE”, dotyczącego certyfikacji obiektów świadczących usługi noclegowe dla turystów. Ideą projektu jest zapewnienie turystom informacji na temat obiektów przystosowanych do świadczenia usług zgodnie z wytycznymi GIS. Ponadto projekt ma także na celu aktywizację i edukację obiektów świadczących usługi noclegowe poprzez udostępnienie materiałów na temat przygotowania do świadczenia usług w dobie zagrożenia epidemiologicznego. Dodatkowo w ramach projektu przewidziana jest promocja obiektów świadczących usługi zgodnie z wymaganiami GIS.

Projekt był zaprezentowany w dniu 6 maja przez Prezesa POT Roberta Andrzejczyka podczas wideokonferencji z udziałem przedstawicieli branży turystycznej. Relacja z tej konferencji jest dostępna na profilu POT: https://www.facebook.com/PolskaOrganizacjaTurystyczna/

Program skierowany jest do wszystkich podmiotów świadczących usługi noclegowe na terenie Polski:

  • Hotele
  • Motele
  • Pensjonaty
  • Domy wycieczkowe
  • Schroniska młodzieżowe
  • Gospodarstwa agroturystyczne

 

Zgłoszenie jest bezpłatne i nieobowiązkowe.

Certyfikat ważny jest przez rok od momentu potwierdzenia przestrzegania zasad i wytycznych.

 

Informacje o planowanej akcji POT_program

Wytyczne dla branży hotelarskiej można pobrać Wytyczne_hotele

Strona internetowa Polskiej Organizacji Turystyczne https://www.pot.gov.pl/pl

 

 

 

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna