„Lekcje z Temidą” w Szkole Podstawowej w Rydzewie

dodano: 2020-05-15 12:44:10

„Lekcje z Temidą” to program z zakresu edukacji prawnej. Ma on na celu podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.

Nieodpłatny program edukacyjny jest finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Zajęcia dla naszych uczniów klas 5-8 poprowadził p. Kajetan Rajski -  prawnik z Krakowa w dniach 15 i 20 kwietnia 2020 roku w formie zdalnej.

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Mieli możliwość zadawania pytań na nurtujące ich zagadnienia, czy wzięcia udziału w quizie, obejrzenia ciekawych filmów. Dowiedzieli się m.in.:

- Dlaczego zostało stworzone prawo?

- Jakie prawa ma konsument?

- Czym jest stalking?

- Gdzie szukać przepisów prawa?

Podczas zajęć kształtowany i umacniany był szacunek do prawa oraz promowanie postaw pro obywatelskich. Ważnym aspektem spotkania było również budowanie w młodych obywatelach zaufania do organów wymiaru sprawiedliwości.

Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Ogólnopolskim Programie Przeciwdziałania Przyczynom Przestępczości skierowanym do dzieci i młodzieży – „Lekcje z Temidą”.

Joanna Maszczyk
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzewie