102 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

dodano: 2020-11-16 13:50:53

Dnia 11.11.2020r. obchodziliśmy 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Te wyjątkowe święto uczciliśmy uczestnicząc we Mszy Św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Michał Maciejewski.

Pod koniec Mszy Św. tradycyjnie złożone zostały wiązanki biało-czerwonych kwiatów przez przedstawiciela Rady Miejskiej w Rajgrodzie, Biblioteki Publicznej w Rajgrodzie i Towarzystwa Miłośników Rajgrodu pod tablicami upamiętniającymi Ks. Józefa Radwańskiego i akcję „Burza” na terenie Czerwonego Bagna i Grząd. 

Kolejnym punktem obchodów 11 listopada  był koncert słowno-muzyczny, przygotowany przez bibliotekę wspólnie z domem kultury. Ze względu na sytuację panującą w Polsce i  na świecie, koncert odbył się w formie on-line. Dyrektor DK Maria Fliszewska i dyrektor BP Anna Arciszewska zaprosiły do wysłuchania programu artystycznego.   Podczas koncertu zostały odczytane wiersze takie jak : „Hymn Polaków na obczyźnie”, ,,Kiedyś po latach”, „Historia nigdy nie zapomni”. Odśpiewano pieśni i piosenki patriotyczne m.in. „Rotę”, „Legiony”, „Biały Krzyż” i wiele innych utworów nawiązujących  do wspomnień nad tymi, co oddali życie za nasz kraj, za naszą ojczyznę.

Dziękujemy  wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu koncertu. Szczególne podziękowania składamy Mateuszowi Arciszewskiemu za oprawę dźwiękową.

 

Dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas i chcieli  być z nami świętując odzyskanie  niepodległości.Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie

Anna Matysiewicz