Gminne Obchody Dnia Strażaka – 14 maja 2017r.

dodano: 2017-05-18 08:58:53

Gospodarzem tegorocznych Gminnych Obchodów Dnia Strażaka była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie.

Niedzielną uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Rydzewie, sprawowana przez ks. proboszcza  Andrzeja Pieńkowskiego. Strażacy dziękowali Bogu i swojemu patronowi Św. Florianowi za opiekę podczas przeprowadzonych akcji , za szczęśliwe powroty do domu, za niesienie pomocy bliźniemu oraz za dar odwagi i łaskę zdrowia.

W wygłoszonej homilii ks. Proboszcz podkreślił szczególną rolę oraz zaangażowanie strażaków ochotników w bezinteresownej służbie dla społeczeństwa.

Po mszy św. pododdziały strażaków wraz z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami przemaszerowały na plac przed jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie miała miejsce część oficjalna.

Zebranych gości i druhów powitał Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Rajgrodzie Marek Kostrzewski i  poprowadził dalsze obchody.

Zaproszeni goście w swoich krótkich przemówieniach podkreślili wagę pracy strażaków, dziękowali za codzienne realizowanie trudnych zadań i poświęcenie w ochronie życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Podkreślili także, że każdy druh powinien się czuć dumny z wybranej drogi i mieć satysfakcję z wykonywanej pracy.

Zasłużonym wręczono odznaczenia:

- Brązową Odznakę Honorową „Podlaski Krzyż Floriański” otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Rydzewie.

- Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali Paweł Konopko i Bogdan Wysocki.


Anna Rutkowska