top1top2top3
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

Relacja z projektu „Równać szanse”

Młodzi dziennikarze z Rajgrodu w Radiu 5

"Postanowiliśmy zgłębić tajniki pracy, odwiedzając regionalną rozgłośnię Radio 5, mieszczące się w Ełku..."


Kwiecień był miesiącem bogatym w wydarzenia  jakie toczyły się wokół projektu. Spotkanie z bliźniaczą grupą ze Sztabina, spotkanie z redaktorem Januszem Sobolewskim, z seniorami z klubu „Stokrotka”, lekcje od pana Jana Tarnackiego, a wszystko po to by wzbogacić swoją wiedzę na temat historii, dziennikarstwa. Ale nam ciągle było mało. Postanowiliśmy zgłębić tajniki pracy, odwiedzając regionalną rozgłośnię Radio 5, mieszczące się w Ełku na ulicy Małeckich. 28 kwietnia deszczowym rankiem, wyruszyliśmy w pełną przygód wycieczkę do Ełku. Nasza wizyta była zapowiedziana, tym bardziej byliśmy poddenerwowani, bo mieliśmy w świadomości, że będziemy mieć tam wywiad. Kto udzieli wywiadu? O co będą pytać? Czy będę znała na wszystko odpowiedź? Te i inne pytania ciągle nam przeplatały myśli podczas podróży, która i tak szybko minęła. Jesteśmy na miejscu, idziemy schodami w górę, duże przeszklone drzwi otwiera nam pani. Zadaje pytanie: - Młodzież z Rajgrodu? –Tak- odpowiadają wszyscy chórem. Wchodzimy, jesteśmy wszyscy podekscytowani, mówią nam, że tak dużej grupy, to u nich dawno nie było. Krótka rozmowa wstępu, jesteśmy w trakcie wiadomości jakie zawsze są o pełnej godzinie w radiu. Widzimy dużo świateł, kabli, mikrofonów, osób pracujących przy komputerze. I czekamy. Pierwsza na wywiad poszła nasza pani Ania, do wygłuszonego pomieszczenia, widzimy ją tylko przez dużą szybę. Następne były dziewczyny: Ewelina Kapla i Ewelina Supińska. Później znów czekamy i w między czasie pan nam mówi, że za niedługo z dwiema osobami przejdzie do pomieszczenia, w którym to już odbywają się audycje na żywo. Stres dopada i do wywiadu idą Ewelina Supińska i Helena Kaliszewska. Pozostali słuchają rozmowy z głośników radia. Widzimy dziewczyny przez duże okno, możemy nawet im pomachać, ale staramy się nie rozpraszać. Po dużej dawce emocji udaliśmy się do galerii na mały poczęstunek. Pełni wrażeń  i bogatsi w nowe doświadczenia wróciliśmy do Rajgrodu.

 

https://radio5.com.pl/mlodzi-dziennikarze/

https://radio5.com.pl/?goscie=mlodzi-dziennikarze

 

Ewelina Supińska
Ewelina Kapla
Anna Arciszewska

Młodzi-dziennikarze-w-Radiu-5-galeria.jpg

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
http://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
http://lgd-bdn.pl
http://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO

OGŁOSZENIE

UWAGA ZMIANA TERMINU

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rajgrodzie informuje, iż dnia 25.09.2018r. (wtorek) w godzinach od 8:00 do 18:00 nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie Miasta i Gminy Rajgród tzn.:

  • Rajgród (wszystkie ulice), Kolonia Prawa i Kolonia Lewa w Rajgrodzie, Wojdy, Rybczyzna, Woźnawieś, Karczewo, Orzechówka, Czarna Wieś, Kosiły, Skrodzkie, Przestrzele, Bukowo, Karwowo, Kołaki, Rydzewo, Miecze, Wólka Piotrowska, Wólka Mała, Danowo, Turczyn, Kosówka, Bełda, Pieńczykowo, Pieńczykówek, Stoczek, Kozłówka, Ciszewo i Biebrza.

W/w przerwa spowodowana jest prowadzoną inwestycją - włączeniem nowego zbiornika wody uzdatnionej na terenie ujęcia wody w Rajgrodzie.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

Dyrektor ZGKiM w Rajgrodzie

Marek Kostrzewski

Zamknij
Panel facebooka