1_072_073_074_075_07
Urząd miejski w Rajgrodzie, herb
A A A
BIP  
Urząd miejski w Rajgrodzie, napis
Rajgród - tam gdzie raj na ziemi, logo

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dzień dobry Panie burmistrzu chciałbym się odnieść do ostatnich zawodów wędkarskich,ponieważ leżą mi na sercu takie inicjatywy, które promują również w taki sposób turystykę wędkarską. Panie burmistrzu jeżeli chcecie w swoim regionie rozwinąć turystykę wędkarską i ściągnąć do siebie ludzi dla których wędkarstwo to nie tylko hobby ale życiowa pasja, ludzi którzy zostawiają mnóstwo kasy na swoją pasję, dla których koszty związane z wyjazdem, pobytem są drugorzędne jeżeli woda, na której wędkują ma olbrzymi potencjał, mówiąc krótko muszą być ryby. I tu wracam do zawodów takie ilości ryb to niestety jest tragedia. Pamiętam te jezioro z końca lat 80-tych i 90-tych gdzie taki wynik dawałby jedno z ostatnich miejsc. Szczupaki po 70cm nie były dla nikogo jakąś rewelacją a okonie 30+ plus to był standard. Na wodach gdzie jest prowadzona odpowiednia gospodarka tzn kontrole, ograniczone odłowy sieciowe lub całkowicie zniesione tam turystyka wędkarska kwitnie a lokalna społeczność ma wydłużony sezon do końca roku.

Jeremi

Dzień dobry.

Szanowny Panie Jeremi, promowanie turystki wędkarskiej w rejonie jeziora rajgrodzkiego z całą pewnością stanowi jeden z priorytetów rozwoju gminy. Jestem mieszkańcem gminy od dziecka, moja rodzina od pokoleń, doskonale pamięta, jakie zarybienie było w naszym jeziorze w latach 70-tych i 80-tych i nieco później. Były raki, było zdecydowanie więcej ryb, w mojej ocenie każdego gatunku, a woda w jeziorze była czystsza.

Zmieniło się jezioro, ale również otoczenie jeziora. Myślę, iż będziemy zgodni, jeżeli przypomnę, że z jeziora rajgrodzkiego w tamtych latach, również odławiano ryby niejednokrotnie bardzo intensywnie, np. tuką, niektórzy mówią, że połączoną z agregatem prądotwórczym. Zlewnia jeziora rajgrodzkiego to potężny obszar, w którym prowadzone jest intensywne rolnictwo a więc nasuwa się pytanie: czy kontrolujemy to, co spływa do jeziora rajgrodzkiego z jego zlewni?!

Reasumując, z całą pewnością sytuacja jeziora rajgrodzkiego podobnie jak większości jezior w naszym kraju poprawi się, jeżeli pojawi się przepis prawa zakazujący a przynajmniej ograniczający odłowy ryb, a po drugie, jeśli będziemy w stanie stwierdzić, co wpływa do jezior z ich zlewni, ograniczymy składniki szkodliwe.

Myślę, iż nie muszę Panu pisać, iż zarówno w jednym przypadku jak i drugim są w naszym kraju powołane instytucje (budżetowe), aby to wykonać, z całą pewnością nie są to samorządy.

Z poważaniem
Ireneusz Gliniecki - Burmistrz Rajgrodu

Witam, czy popiera pan ogólnopolski strajk nauczycieli? Jeśli tak, to czy nauczyciele z naszej gminy mogą liczyć na Pana wsparcie?

Magda


Jak Pan odnosi się do trwającego strajku? Czy wspiera Pan nauczycieli z naszej gminy?

Marzena

W nawiązaniu do zapytań skierowanych za pośrednictwem modułu Pytanie do Burmistrza w zakresie strajku nauczycieli uważam, że zawód nauczyciela to ciężka, odpowiedzialna i społecznie akceptowalna praca. Praca, która powinna być godnie wynagradzana, stosownie do obowiązków i odpowiedzialności. Niewątpliwym jest, iż system edukacji w Polsce wymaga fundamentalnych zmian, dostosowujących proces edukacyjny oraz wynagrodzenia do wymogów współczesnego świata.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Rajgrodu
Ireneusz Gliniecki

Dzień dobry. W związku z dewastacyjną wycinką drzew przy Jeziorze Rajgrodzkim moje pytania do Pana są następujące: 1. Czy chce Pan betonem promować Rajgród jako miejscowość turystyczną/wypoczynkową? 2. Czy w Pana mniemaniu dominujący głos w sprawie zagospodarowania przestrzennego miasta powinni mieć mieszkańcy czy przedsiębiorcy? Mowa o terenie przy pensjonacie "Raj"- owszem pewnie widok z hotelu jest super, ale tu kolejne pytanie: 3. Czy podoba się Panu ten widok stojąc na molo przy plaży miejskiej lub, co gorsza z łódki? 4. Czy Pańskim celem jest zrobienie z jeziora na terenie Rajgrodu jednej wielkiej kałuży? Świeżo wycięte ZDROWE drzewa, przy "Promenadzie". Dla widoku z domów? Spacerowiczom naprawdę nie przeszkadza to, że przez chwilę nie zobaczą jeziora bo stoi tam drzewo. Krzewy skutecznie chroniły przed wiatrem z jeziora, który jest praktycznie codziennością - wszystkie wycięte. Można budować nie niszcząc. Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.

Sebastian Samsel


Dzień dobry Panie burmistrzu!!. Sporo kontrowersji budzi wycinka drzew nad jeziorem.Osobiście jestem przeciwny wycince starych 60 letnich drzew ,które nadaja kolorytu naszemu grodowi.Jeśli zamieściłby Pan stosowne informacje na stronie UM dotyczace wycinki to być może uspokoiłoby lub nie miłośników zieleni. Pozdrawiam serdecznie -rajgrodzianin

Marian Milewski

W związku z pytaniami dotyczącymi wycinki drzew rosnących wzdłuż ciągu pieszo – jezdnego położonego przy Jeziorze Rajgrodzkim, Urząd Miejski w Rajgrodzie wyjaśnia, że usunięcie zakrzaczeń i wykonanie cięć pielęgnacyjnych prowadzone jest na pisemny wniosek mieszkańców Rajgrodu. Zasadniczym powodem usuwania drzew jest ich zły stan sanitarny (wycinane są tylko drzewa chore, częściowo pozbawione kory, z uszkodzonym pniem drzewa), oraz takie, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób korzystających z ciągu pieszo – jezdnego (groźba upadku suchych gałęzi czy konarów), szczególnie podczas silnych wiatrów wiejących od strony jeziora.

Na przedmiotowym terenie rośnie 50 drzew gatunku topola czarna. W roku bieżącym zostanie usunięte 14 drzew, z powodów o których wyżej mowa. Ponadto, Urząd Miejski w Rajgrodzie planuje dokonanie nasadzeń zastępczych, z zastosowaniem gatunków szlachetnych.

Drzewa zostaną usunięte na podstawie decyzji Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. oraz decyzji Starosty Grajewskiego.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Rajgrodu
Ireneusz Gliniecki

Dzień dobry. Dzisiaj jest 19 ,01,2019 ,więc sześć dni po WOŚP, a na żadnym rajgrodzkim portalu nie ma śladu o tej pięknej inicjatywie. Zaczynam sie zastanawiać ,czy to zaniedbanie,czy celowe działanie. Przed orkiestrą rok temu i w 2018 roku też nie było żadnej informacji promującącej to wydarzenie .Rok temu i teraz odbyły sie bez żadnego rozmachu zbiórki pieniędzy.Mamy Dom Kultury i Klub Seniora Stokrotka .Mogli razem przygotować coś ciekawego dla rajgrodzian.Mamy w Rajgrodzie i okolicy ludzi kochajacych muzykę,którzy bezinteresownie dołożyliby własną cegiełkę-ale organozatorom nie chciało sie nawet do nich zadzwonić..Mam nadzieję,że wkrótce opublikujecie jakiś tekst ze zdjęciami,chociażby po to, by wesprzeć w trudnej sytuacji Jerzego Owsiaka.Pozdrawiam rajgrodzian.

Dzień dobry,

Informuję, iż jak co roku, WOŚP miała miejsce w Rajgrodzie. Urząd Miejski oraz podległe mu jednostki nie są organizatorami orkiestry, jednak popierają i wspierają tą inicjatywę. Również na Sesji Rady Miejskiej w Rajgrodzie, poprosiłem, aby organizator zwrócił się do nas z konkretnymi prośbami, zadaniami. Nadmieniam, iż Urząd Miejski dostosowując się do prośby organizatora udzielił w danym zakresie pomocy.

W sprawie informacji dot. WOŚP w Rajgrodzie proponuję skontaktowanie się z osobą odpowiedzialną za powyższą inicjatywę.


Burmistrz Rajgrodu

Ireneusz Gliniecki

Witam, czy była by możliwość wznowienia naszego klubu Jegrznia Rajgród? Myślę że sporo osób by było chętnych do gry z gminy.

Mariusz Pawelczak

Dzień dobry,

pomysł jest świetny. Perspektywicznie w ciągu najbliższych 2-3 lat klub Jegrznia Rajgród dzięki mojej inicjatywie i osób zainteresowanych wznowi działalność.

Z całą pewnością Klub Jegrznia Rajgród będzie miał wielu kibiców. Czy będą piłkarze? - liczę, że tak.

Panie Mariuszu liczę na Pana współpracę w powyższym zakresie.


Burmistrz Rajgrodu
Ireneusz Gliniecki

Smutne, że informacja o dewastacji pomnika żydowskiego rzuca za granicą cień na Rajgród.

Z poszanowaniem
S. Umiński (Francja)

Dzień dobry Panie Stefanie,

W nawiązaniu do Pańskiego maila, mi również jako Burmistrzowi i mieszkańcowi gminy Rajgród jest niezwykle przykro, że wandale niszczą pomnik upamiętniający społeczność żydowską.

Cmentarz żydowski w Rajgrodzie zlokalizowany jest w lesie, na terenie podlegającym Lasom Państwowym, a nie Urzędu Miasta.

Gmina Rajgród słynie z pięknych lasów i Jeziora. Także podzielam Pana zdanie, że dewastacja tego pomnika to cień na wizerunek miasta.

 


Z wyrazami szacunku,
Burmistrz Rajgrodu,
Ireneusz Gliniecki

Zadaj pytanie burmistrzowi.

NAPISZ


Zobacz o co pytają inni
BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

SKRZYNKA

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

ORZEŁ

MONITOR POLSKI

ORZEŁ

DZIENNIK USTAW

W LEWO
http://ycarcus.pl/
www.rajgrod.pl
Oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród
http://lgd-bdn.pl
http://rpo.wrotapodlasia.pl
W PRAWO
Panel facebooka