Parada Bajkowa

dodano: 2021-06-24 11:26:47

Dnia 22.06.2021r. odbyła się parada bajkowa, której organizatorem była Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie.

Pierwszym punktem programu był przemarsz dzieci, przebranych za postacie z bajek lub książek,  ze szkoły ul. Stanki do Parku Miejskiego z wychowawcami klas  i innymi nauczycielami. W parku powitał nas Burmistrz  Rajgrodu Ireneusz Gliniecki i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie Andrzej Graczewski. Następnie wszyscy przy muzyce udaliśmy się  do Domu Kultury, gdzie czekały na nas różne atrakcje i pyszne przekąski. Dzieci  miały również możliwość wzięcia  udziału w spektaklu interaktywnym, w którym same uczestniczyły i grały główne role. Kolejnym punktem programu było wyłonienie najładniejszego i najciekawszego  przebrania postaci bajkowej lub książkowej. Bardzo trudno było wskazać najładniejszą  postać wśród tylu osób.  Po niełatwym wyborze, jury w składzie burmistrz, dyrektor Domu Kultury i dyrektor Biblioteki Publicznej w Rajgrodzie wytypowało i nagrodziło następujące osoby: Paulina Zabłocka kl. I, Tomasz Karwowski kl. I, Mateusz Mieczkowski kl. I, Wiktor Orłowski kl. I, Dominik Rańko kl. I, Julia Gutowska kl. II, Paulina Policha kl. II, Aneta Muczyńska kl. II, Krystian Matysiak kl. II, Kamila Grzymkowska kl. II, Wiktoria Krzyżewska kl. II, Magdalena Supińska kl. II, Lena Nikonowicz kl III, Patrycja Nowicka kl. III, Julita Witulewska vel Wróblewska kl. III, Weronika Krzyżewska kl. III, Maciej Zabłocki kl. III, Artur Jaworowski kl. III, Anna Doliwa kl. III.  Laureatom  i pozostałym osobom przebranym  wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miejski w Rajgrodzie.

Parada bajkowa to nie  tylko barwne stroje, kolorowe balony. To też konkursy, zabawy i muzyka, których tego dnia nie zabrakło. Mamy nadzieję, że ten czas miło spędzony zostanie na długo w pamięci.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w paradzie, Panu burmistrzowi Ireneuszowi Glinieckiemu, dyrektorowi SP w Rajgrodzie Andrzejowi Graczewskiemu  wraz z wychowawcami, a w szczególności p. Bożenie Muczyńskiej, p. Joannie Zawadzkiej i p. Sylwii Sokólskiej i nauczycielom, Dyrektor Domu Kultury Marii Fliszewskiej z pracownikami, animatorom Pióropusz, rodzicom, opiekunom, wszystkim osobom, które przyczyniły się  do organizacji naszego wydarzenia, a także p. Małgorzacie Gajdzińskiej za wypożyczenie strojów Mai i Gucia.

Parada odbyła się w ramach projektu Bibliofrajda- tu będzie się działo!  realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Rajgrodzie w ramach programu Partnerstwo dla Książki dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerami owego wydarzenia byli: Dom Kultury w Rajgrodzie, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Rajgrodzie, Urząd Miejski w Rajgrodzie, Posterunek Policji w Rajgrodzie.


Dyrektor Biblioteki

Anna Arciszewska