Dni Rajgrodu 2021 już za nami!

dodano: 2021-07-21 07:52:09

Dni Rajgrodu 2021 rozpoczęły się tradycyjnie sportowym akcentem.

W piątkową noc przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Rajgrodzie  odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. W turnieju brały udział zarówno dzieci jak i przedstawiciele starszego pokolenia. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę, a drużyny puchary i statuetki. Królem strzelców dziecięcych drużyn turnieju został Dariusz Jasiński, najlepszym zawodnikiem Wojciech Zdunek, a najlepszym bramkarzem Zofia Sobocińska.

 

Sobotni poranek rozpoczęto sprzątaniem odcinka J. Rajgrodzkiego. Harcerze z 4 Rajgrodzkiej Drużyny Harcerskie ,,Ora et labora” uprzątnęli  nadjeziorny teren od ul. Szkolnej przez Plaże Miejską po Górę Zamkową.

 

O godzinie 10:00 rozegrano X Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej Amatorów „O Puchar Burmistrza Rajgrodu”.

W zawodach udział wzięło 7 drużyn. Sędzią głównym turnieju był Pan Jan Modzelewski. W rozgrywkach zwyciężyli: Robert Jermacz, Stanisław Kaczmarek, drugie miejsce zajęli Gabriel Jarosz, Tomasz Chociej, na trzecim uplasowali się Patryk Jabłoński, Jakub Szczytko.

 

Od godz. 15:00 rozpoczęły się cykl animacji i zabaw dla dzieci oraz dmuchańce. Jedną z najlepszych atrakcji okazała się piana party. Po szaleństwach w białym bąbelkowym puchu maluchy wraz z rodzicami przenieśli się na rajgrodzki amfiteatr, gdzie obejrzeli spektakl przygotowany przez Teatr Forma. Po szeregu atrakcji dla dzieci, na piaszczystym parkiecie odbyła się taneczna rozgrzewka przygotowaną przez Kingę Romanowską instruktorkę z Szkoły tańca Paaro.


Od godziny 20:00 rozpoczęła się dyskoteka.  Mieszkańcy i  przybyli goście mogli pobawić się na amfiteatrze w rytm muzycznych przebojów. Niesforna pogoda trochę pokrzyżowała plany, jednak najbardziej wytrwali tancerze mieli również okazję pobawić się pianie. 


Niedziele obchody rozpoczęto otwarciem w Yacht Club ,,Arcus”  X Regat Żeglarskich o Puchar Burmistrza Rajgrodu. W regatach udział wzięło 15 żeglarzy na czterech kabinowych jachtach i jednej omedze.


O godz. 12:00 w Kościele pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie miała miejsce msza święta w intencji  samorządu lokalnego i Ochotniczych Straży Pożarnych koncelebrowana przez Ks. Dziekana Hieronima Mojżuka, w której czynny udział wzięli przedstawiciele samorządu gminy.


Bezpośrednio po mszy św. miało miejsce VI Sympozjum Regionalne pt. ,,Bohaterowie z naszego podwórka – strażak ochotnik. W setną rocznicę powstania OSP w Bełdzie i OSP w Rydzewie.”


Podczas sympozjum regionalnego  odbyła się dekoracja medalami za Ofiarność i Odwagę przyznawanymi przez Prezydenta RP. Uhonorowani zostali:

dh Wojciech Kuczyński wiceprezes OSP w Bełdzie i dh Gustaw Laskowski OSP w Rydzewie.

Po sympozjum przybyli goście mieli okazję obejrzeć wystawę fotograficzną upamiętniającą ponad stuletnią  działalność OSP Bełda i OSP Rydzewo oraz wystawę eksponatów sprzętu strażackiego z dawnych lat. Za udostępnienie eksponatów dziękujemy lokalnym OSP oraz Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie.

 

Po godz. 15:30 na plaży miejskiej odbyły się pokazy ratownictwa technicznego i pierwszej pomocy przygotowany przez PSP Grajewo, OSP Rajgród i Białostockie WOPR.

 

Po pokazach w amfiteatrze miejskim odbyła się część artystyczna obchodów Dni Rajgrodu.

 

Podczas kulturalnej części odbyły się muzyczne występy May Zyskowskiej, Moniki Bogdanowicz oraz Natalii Mroczkowskiej. Taneczny układ  zaprezentowały  dzieci z Gminy Rajgród uczestniczące na co dzień w zajęciach  tanecznych Szkoły Tańca Paaro.

 

Rockowym występem umilił wszystkim czas, zespół ,,Radioaktywni” ,którego część z członków zespołu pochodzi z Rajgrodu.

 

Kabaretowy występ pt. ,,Szczypawka” przedstawił Klub Seniora ,,Stokrotka” jak zwykle bawiąc lokalną publiczność.

 

 

Wieczorne występy rozpoczął zespół InPuls, który zaprezentował covery polskich i zagranicznych przebojów i doskonale rozruszał mieszkańców i przybyłych gości.

Główną gwiazdą wieczoru był zespół Akurat. Publika szalała podczas popularnych utworów
 ,, Dyskoteka gra” czy ,, Dlatego lubię mówić z tobą”.

 

 Na zakończenie odbył się nocny pokaz tańca z ogniem, który przyciągną wyciszył wszystkich po dniach pełnych atrakcji i wielkich emocji.

 

Dopełnieniem atrakcyjności obchodów Dni Rajgrodu były stoiska  z produktami regionalnymi, zabawkami i rękodziełem. W ramach corocznej współpracy z Lokalną Grupą Działania ,, Biebrzański Dar Natury” dzieci mogły skorzystać z darmowych  dmuchańców i animacji.


 

Dni Rajgrodu 2021 współfinansowane zostały  z  projektu ,,Podniesienie atrakcyjności turystycznej i regionalnej Gminy Rajgród” ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach
Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialne”', objętego
Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020.
Kwota całego projektu wynosi 183 788,00 zł.

 

 

 

 

 

Do zobaczenia za rok!

 

Dom Kultury w Rajgrodzie