Noc Bibliotek 2021 w Rajgrodzie za nami!

dodano: 2021-10-11 14:23:52

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności.

9 października 2021r. Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie również przyłączyła do akcji Noc Bibliotek.

Przewodnim hasłem tego roku było CZYTANIE WZMACNIA. W bibliotecznym wydarzeniu wzięły udział dzieci i młodzież z gminy Rajgród, dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Nasze wieczorne spotkanie rozpoczęło się wspólnym odczytaniem wiersza Juliana Tuwima „Okulary”. Zanim zaczęliśmy  integrować się, zjedliśmy kolację. Dalszym etapem nocki były zabawy animacyjne i gry zespołowe. Jednym z zadań, które dostaliśmy było napisanie własnej kapsuły czasu, która będzie zakopana i odczytana za 10 lat.  Ciekawą a zarazem trudną formą zabawy była praca w grupach. Nasi uczestnicy musieli sami opracować zestaw pytań i odpowiedzi z wybranej przez siebie dziedziny. Pytania dotyczyły zagadnień takich jak: świat zwierząt, koty, geografia, ciało człowieka. Jedna z drużyn czytała pytanie, a pozostałe wskazywały poprawną odpowiedź. Ponieważ  była to zabawa, nie było przegranych, a po ogłoszeniu wyników, każdy uczestnik otrzymał upominek. Po wyczerpującej zabawie mogliśmy odpocząć podczas seansu filmowego, który towarzyszył tegorocznej akcji pt. ,,Operacja Człowiek w czerni”. Jest to kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2”.

Jeszcze po seansie nie brakowało niektórym osobom sił i do późnych godzin nocnych wspólnie dyskutowali zanim położyli się spać. Rano, przygotowane było śniadanie, którym zakończyliśmy naszą nockę i rozeszliśmy się do swoich domów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i skorzystanie z oferty biblioteki, rodzicom za umożliwienie wzięcia udziału w akcji, animatorom „Pióropusz” za wspólną zabawę.

Czekamy na Was za rok!

 

Anna Matysiewicz

Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie