Dzień Szczupaka 2021 już za nami!

dodano: 2021-10-12 09:29:19

W minioną niedzielę, 10 października mieliśmy przyjemność po raz trzeci świętować Dzień Szczupaka z Domem Kultury w Rajgrodzie.

Imprezę jak co roku, rozpoczęto zawodami wędkarskimi. Niedzielnego poranka o wschodzie słońca, z przystani wędkarskiej w Rajgrodzie  wędkarze wyruszyli na połów ryb na Jeziorze Rajgrodzkim. Zawody trwały pięć godzin. W samo południe wędkarze wraz z swoimi połowem, stawili się na Plaży Miejskiej w Rajgrodzie, gdzie pod okiem komisji dokonano zważenia oraz pomiaru złowionych ryb. Podczas tegorocznych zawodów wędkarskich przyznano:

 

I miejsce za największą złowioną rybę - Antoni Kucharski (szczupak 70cm)

 

I miejsce za największą wagę złowionych ryb – Stanisław Dobrydnio (7,64 kg)

II miejsce za największą wagę złowionych ryb – Jan Truszkowski (3,80 kg)

III miejsce za największą wagę złowionych ryb - Robert Sekmistrz (3,28 kg)

 

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody oraz gratulacje, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Sponsorami nagród był Dom Kultury w Rajgrodzie, Pan Wojciech Pieńczykowski  właściciel Tawerny Gruba Ryba w Rajgrodzie oraz Pan Jarosław Holak dzierżawca Jeziora Rajgrodzkiego. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych owocnych połowów.

Kolejnym punktem imprezy był konkurs na faszerowanego szczupaka po rajgrodzku. W konkursie brały udział Koła Gospodyń Wiejskich z Pieńczkowa, Bełdy, Rydzewa, Wólki Piotrowskiej, Woźnejwsi, Kosówki, Klub Nowoczesnej Pani Domu Rajgrodzkie Babeczki, oraz Pani Marzena Muczyńska. Swojego szczupaka po rajgrodzku przygotował również Dom Kultury w Rajgrodzie lecz nie brał udziału w konkursie. Zabrakło jedynie Koła Gospodyń z Biebrzy, które nie przyjąło zaproszenia do konkursu. W tym roku walka była bardzo zacięta. Komisja konkursowa po bardzo długich naradach poprosiła o dodatkową ocenę dwie niezależne osoby z gości:  Agnieszkę Zach - Biebrzańską Wiedźmę oraz Pan Mirosława Kobeszko.


Nagrody za najlepiej przygotowanego szczupaka po rajgrodzku pod względem smakowym i wizualnym  oraz zgodnym z tradycją otrzymali:

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich  z Pieńczykowa

II miejsce – Klub Nowoczesnej Pani Domu Rajgrodzkie Babeczki

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z  Rydzewa

 

Gratulujemy zwycięzcom! Zwycięzcy otrzymali nagrody a wszyscy pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak chętny udział w corocznej rywalizacji kulinarnej!

 

Po kulinarnych doznaniach nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci. Konkurs ,,W toni jeziora” był inspirowany legendą o podwodnym kwiecie paproci i miał na celu  zachęcenie dzieci w wieku 6-13 lat do sięgania po regionalne wydawnictwa.

W konkursie przyznano:

I miejsce – Aneta Muczyńska

II miejsce – Dominika Bielawska

III - Aleksandra Kapla


Wyróżnienia otrzymały: Julia Gutowska, Bożena Bukowska, Paulina Policha i Zuzanna Kalicka.

Wszystkie prace konkursowe można podziwiać w Domu Kultury w Rajgrodzie.

 

Po konkursowych ekscytacjach nadszedł czas na wspólną zabawę. Wszyscy uczestnicy imprezy mieli okazję skosztować konkursowych potraw, zostali poczęstowani żurkiem  oraz zupą rybną z pulpecikami. Przy ognisku można było upiec kiełbaski i ziemniaki a przy specjalnym stoisku nabyć regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Gościliśmy również lokalnych wystawców z wyrobami i rękodziełem. Podczas całej imprezy czas umilały nam folklorystyczne nuty grane przez ,,Ekipę z Grodu Szczuki”. Najmłodsi uczestnicy grali w grę terenową i bawili się podczas animacji przygotowanych przez Dom Kultury w Rajgrodzie.  Każdy znalazł coś dla siebie.

Wspaniała polska jesień sprzyjała dobrej zabawie i wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz uczestnikom i zapraszamy za rok na kolejną wspólną zabawę podczas Dnia Szczupaka!

 

 

Maria Fliszewska

Dyrektor Domu Kultury w Rajgrodzie