Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Rydzewie

dodano: 2021-10-19 09:34:10

W dniu 13.10.2021 roku o godz. 9.00 rozpoczęła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Pani Dyrektor powitała przybyłych na uroczystość gości p. Burmistrza Ireneusza Glinieckiego, p. Sekretarza Piotra Milewskiego, p. Skarbnik Joannę Andruk, p. Przewodniczącego Rady Miasta Marka Bućko, p. Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Magdalenę Gryczan, p. Przewodniczącą Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Ewę Cebelińską, p. Halinę Malinowską, Radę Rodziców – przewodniczącą p. Aleksandrę Świeszkowską, zastępcę p. Magdalenę Zyskowską, skarbnik p. Agnieszkę Zyskowską i członka p. Karolinę Karwowską, Radę Pedagogiczną wraz z paniami z obsługi, Rodziców, przedszkolaki i uczniów z klas 1-8.

Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu podkreśliła rolę szkoły, pracę nauczycieli, pań z obsługi. Życzyła pracownikom radości z osiągnięć w pracy zawodowe, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Uczniom życzyła tego, aby dzięki edukacji coraz lepiej poznawali świat, wierzyli w swoje możliwości. Na koniec przytoczyła słowa - Edukacja ma wiele twarzy. Tyle twarzy ilu uczniów jest na świecie, bo edukacja to indywidualna twarz każdego dziecka. Jego prawo do samookreślania, ale również wiara nauczycieli i rodziców w   potencjał dziecka.

Nagrody z okazji DEN pracownikom szkoły wręczyła p. Dyrektor Joanna Maszczyk.

Pan Burmistrz Ireneusz Gliniecki wręczył Nagrodę Burmistrza p. Dyrektor i p. Agnieszce Finfando.

Rada Rodziców na czele z Przewodniczącą p. Aleksandrą Święszkowską  złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyła się również p. Halina Malinowska.

 Uczniowie z klas 6-7-8 pod kierunkiem o. Bożeny Kuczyńskiej i p. Żanety Zalewskiej przygotowali część artystyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli drobne upominki wszystkim pracownikom szkoły. A na salę został wniesiony tort wykonany przez jedną z mam.

Pani Dyrektor podziękowała za przygotowanie uroczystości p. Bożenie Kuczyńskiej i p. Żanecie Zalewskiej, Radzie Rodziców i Rodzicom  za przygotowanie poczęstunku, tortu i upominków z okazji święta, gościom za przybycie i za udział w tak ważnym dniu dla naszej społeczności.

 

Joanna Maszczyk
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzewie