Msza święta w intencji zmarłych strażaków z terenu powiatu

dodano: 2021-12-06 14:21:37

3 grudnia 2021 r. o godz. 17.00 w kościele parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rajgrodzie odprawiona została coroczna msza święta w intencji zmarłych strażaków z terenu powiatu grajewskiego.

Wspólna modlitwa za zmarłych strażaków jest już tradycją i jest odprawiana co roku w poszczególnych parafiach naszego powiatu.

Nabożeństwo koncelebrowało 3 księży pod przewodnictwem ks. dziekana Hieronima Mojżuka, proboszcza tutejszej parafii. Homilię wygłosił ks. Sebastian Margiewicz.

Nazwiska zmarłych strażaków z okresu ostatnich dwóch lat  przede mszą wyczytał ks. Sebastian Margiewicz.
W oprawę mszy świętej czynnie włączyli się strażacy z terenu gminy Rajgród.

Na tegorocznej wspólnej modlitwie obecni byli: przedstawiciele władz samorządowych na czele z panem Ireneuszem Glinieckim - Burmistrzem Rajgrodu, panem Waldemarem Remfeldem - Starostą Powiatu Grajewskiego i panem Grzegorzem Gardockim - Przewodniczącym Rady Powiatu Grajewskiego, kierownictwo oraz zawodowi strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, emeryci i renciści pożarnictwa, druhny
i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu grajewskiego, 14 pocztów sztandarowych, sympatycy pożarnictwa oraz licznie zgromadzeni wierni.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i pamięć o zmarłych strażakach.


Anna Rutkowska

Referat Organizacyjny