Orszak Trzech Króli w Rajgrodzie 2022

dodano: 2022-01-11 12:31:09

6 grudnia 2022 roku w Rajgrodzkiej Parafii odbyły się uroczystości Objawienia Pańskiego. Zgodnie z tradycją lat ubiegłych, obchody rozpoczęto mszą św. o godz. 12:00 w Kościele pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie.

Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli brzmiało: ,,Dzień dziś wesoły!”. Z tym hasłem na ustach, za gwiazdą w drogę wyruszyli konno Trzej Królowie. Orszak przeszedł ulicą Warszawską do Parku Miejskiego, gdzie po przybyciu rozpoczęto część artystyczną.

Uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rajgrodzie przygotowali koncert kolęd. Rozstrzygnięty został również konkurs na najładniejsze przebranie dla dzieci. W konkursie wyłoniono:

I miejsce: Paulina Policha

II miejsce: Mateusz Noruk

III miejsce: Martyna Dziądziak

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Po części artystycznej przybyłych gości poczęstowano ciepłym posiłkiem przygotowanym przez Kuchnię Dom Kultury w Rajgrodzie oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Rajgród. Z tego miejsca pragniemy podziękować  Kołom Gospodyń Wiejskich z Pieńczykowa, Rydzewa, Kosówki, Bełdy, Woźnejwsi,  Biebrzy oraz Rajgrodzkim Babeczkom z Rajgrodu.

Głównym organizatorem Orszaku Trzech Króli była Parafia pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie. Jak co roku Urząd Miejski w Rajgrodzie wraz z Domem Kultury w Rajgrodzie pomagał w współorganizacji tej uroczystości.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz osobom wspierającym aktywnie organizację Orszaku Trzech Króli.

                                                                                                         

                                                                                                                      Maria Fliszewska

 

                                                                                                          Dyrektor Domu Kultury w Rajgrodzie