Seniorzy czytają „Brzydkie Kaczątko” dzieciom z „Zerówki”

dodano: 2022-04-29 20:41:21

Na zaproszenie seniorów do Klubu „Stokrotka” w dniu 26 kwietnia 2022 r. przybyło dwadzieścioro zerówkowiczów wraz z opiekunami i rodzicami. Celem tej wizyty był udział w czytaniu wraz z inscenizacją Baśni Andersena „Brzydkie Kaczątko”.

Seniorzy czytają z inscenizacją „Brzydkie Kaczątko” dzieciom z „Zerówki”

Na zaproszenie seniorów do Klubu „Stokrotka” w dniu 26 kwietnia 2022 r. przybyło dwadzieścioro zerówkowiczów wraz z opiekunami i rodzicami. Celem tej wizyty był udział w czytaniu wraz z inscenizacją Baśni Andersena „Brzydkie Kaczątko”. W ten sposób seniorzy podjęli wspólne działanie w projekcie EMOCJA, realizowanego przez  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rajgrodzie. Czytanie tej baśni dotyczy modułu Krainy Empatii - „Czytam z Emocją”.

Scenariusz inscenizacji, materiały oraz przedstawienie przygotował zespół w składzie: Narrator – Małgorzata Więckowska, Brzydkie Kaczątko – Wojciech Więckowski, Kaczka Matka – Irena Czerwionka, Stara Kaczka, Kwoka z Gałgankiem – Maria Zimińska, Staruszka, Kot – Marzanna Piotrowska.

Inicjatorem przedsięwzięcia była Irena Czerwionka. W przygotowaniu ilustracji pomagali również inni członkowie klubu. Realizacją nagłośnienia oraz obsługą fotograficzną zajmował się Mieczysław Gisztarowicz.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały inscenizację. Zostały również obdarowane drobnymi prezentami, które zaoferowała Pani Helena Santorowska.

W podziękowaniu dzieci zaśpiewały parę piosenek oraz wręczyły seniorom wiązanki żonkili.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Opracowali M. Gisztarowicz i M. Piotrowska