KGW z terenu Gminy Rajgród w "Bitwie Regionów"

dodano: 2022-07-27 13:05:13

23 lipca 2022 r. podczas obchodów Dni Radziłowa odbył się Piknik z Produktem Polskim. Główną atrakcją wydarzenia był konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich działających w powiecie grajewskim pn. „Bitwa Regionów”.

W rywalizacji o najsmaczniejszą potrawę, jej najciekawszą prezentację i podanie oraz najładniejszą oprawę stoiska wzięło udział jedenaście KGW, w tym z terenu Gminy Rajgród: KGW Bełda, KGW Pieńczykowo, KGW Wólka Piotrowska.

Jury w składzie: przewodnicząca Pani Beata Zielińska z Zespołu Szkół w Niećkowie, Pani Bożena Szuba z KRUS-u PT w Grajewie oraz Pan Tomasz Krukowski z ARiMR Podlaskiego Oddziału Regionalnego w Łomży, wyłoniło trzech laureatów.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Pieńczykowa, które będzie reprezentować Powiat Grajewski w następnym etapie konkursu z babką ziemniaczaną. Każde z KGW otrzymało prezenty i upominki od obecnych wójtów i burmistrzów oraz przedstawicieli organizatorów i współorganizatorów.

Za pielęgnowanie i kultywowanie tradycji kulinarnych oraz udział w I etapie konkursu "Bitwa Regionów", z rąk Burmistrza Rajgrodu Ireneusza Glinieckiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Bućko, KGW z gminy Rajgród otrzymały bony pieniężne w kwocie 500 zł.

Gratulujemy sukcesu!

Agata Siedzik

Referat Organizacyjny

Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie