Dzień Babci i Dziadka w szkole w Rydzewie

dodano: 2023-01-20 11:55:50

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego 18-go stycznia dzieci z naszej szkoły gościły te bliskie sercu osoby na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Tę szczególną uroczystość Dyrektor Szkoły - Joanna Maszczyk rozpoczęła serdecznymi słowami, które skierowała do licznie przybyłych gości. Wszystkim Babciom i Dziadkom przekazała najszczersze życzenia, podziękowała za przybycie i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej.

Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym przedstawieniu. Najpierw, w pięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, zaprezentowały się wszechstronnie najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3. Tańczyły, śpiewały, mówiły wiersze oraz odegrały krótką scenkę humorystyczną. Później życzenia złożyli i zaśpiewali „Sto lat!” uczniowie klas starszych. Następnie były wspólne zabawy przy muzyce oraz konkurencje  w których dziadkowie aktywnie uczestniczyli, co sprawiło dzieciom wiele radości. Ukochani Dziadkowie otrzymali od swoich młodszych wnuków własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki. Uczniowie klas starszych wręczyli natomiast słodki upominek. Po części oficjalnej Dziadkowie zostali zaproszeni na kawę, herbatę oraz pyszne ciasto upieczone przez mamy uczniów.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości oraz dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne spędzanie chwil z wnukami.

Dziadkom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za liczne przybycie!

 

Żaneta Zalewska

SP w Rydzewie