I tura Półkolonii z Domem Kultury w Rajgrodzie za nami

dodano: 2018-07-30 08:26:09

23.07-27.07.2018 był szczególny w działalności Domu Kultury.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych mieszkańców gminy i ich rodziców Dom Kultury w Rajgrodzie zorganizował pierwsze półkolonie. Cały tydzień 23.07.2018-27.07.2018 obfitował w zajęcia edukacyjne i rozrywkowe. Dzięki staraniom Pani Dyrektor i pracownic dzieci miały możliwość skorzystać z atrakcyjnego wypoczynku blisko domu. Była to również doskonała okazja do nabrania pierwszych doświadczeń w samodzielnym spędzaniu czasu poza domem.

Pierwszego dnia odbyło się uroczyste otwarcie tygodnia, ślubowanie i pasowanie na kolonistę. Dzieci miały okazję poznać się, obejrzeć wspólnie bajkę, zjeść posiłek. Szereg zabaw i gier ruchowych dały dzieciom możliwość wykorzystania energii, przejawienia oznak życzliwości oraz nauki zasad fair-play.

We wtorek dzieci odwiedziły UM, a następnie udały się na plażę miejską.

W środę czekała dzieci niespodzianka- wyjazd do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć film dotyczący życia zwierząt na terenie parku. Następnie była możliwość zobaczenia najczęściej występujących zwierząt z bliska (wystawa).

Zajęcia w czwartek dały dzieciom wiele radości- własnoręczne wykonanie świeczek zapachowych. Również aktywność ruchowa sprawiała wiele satysfakcji. Zajęcia były dostosowane do nastroju i umiejętności dzieci. Czwartek i piątek były dla dzieci wyjątkowe, ponieważ miały okazję zwiedzić rajgrodzki posterunek. Pan policjant zapewnił dzieciom atrakcje i zadania. Piątkowa wizyta pana Daniela z grupy ratowniczej „Nadzieja” z Białegostoku była doskonałą okazją do poznania zasad pierwszej pomocy. Poprzez zabawę nauczono dzieci schematu postępowania z poszkodowanym zanim przyjedzie karetka pogotowia.

Dziękujemy serdecznie panu Józefowi Szahidewiczowi, który ufundował dzieciom powitalny posiłek.

II tura półkolonii odbędzie się w drugiej połowie sierpnia.


Pracownicy Domu Kultury w Rajgrodzie starają się działać aktywnie, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie mieszkańców gminy na imprezy, wydarzenia kulturalne. Zachęcamy do uczestnictwa w tych eventach.


Dom Kultury w Rajgrodzie