Nowości w Bibliotece Publicznej w Rajgrodzie

dodano: 2018-10-05 12:42:59

Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie rozpoczęła realizację Programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Na wniosek dyrektor biblioteki dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w 2018 roku ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa dla rajgrodzkiej placówki wyniosło 3 700 zł.


Program jest elementem polityki bibliotecznej resortu kultury w zakresie kształtowania księgozbiorów bibliotek oraz wsparcia samorządów w finansowaniu zakupów nowości dla tych instytucji, a jednocześnie zmotywowania ich do systematycznego dbania o biblioteki. Jest on kontynuacją oraz rozwinięciem dotychczasowego programu własnego Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”. Zakup aktualności wydawniczych do bibliotek publicznych został stworzony z myślą o wzmocnieniu aktywności czytelniczej. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacji zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.


Zakupione książki zastały opracowane w programie bibliotecznym MAK +, po czym  udostępnione czytelnikom. A zatem serdecznie zapraszamy po nowości!!!


Anna Arciszewska

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Rajgrodzie