Dzień Rodziny 2022

dodano: 2022-06-21 08:09:24

W niedzielę, 12.06.2022r. na placu przed Domem Kultury w Rajgrodzie odbył się Dzień Rodziny.

Imprezę rozpoczęła Dyrektor Domu Kultury, Maria Fliszewska przywitaniem wszystkich przybyłych gości. Następnie odbył się pierwszy pokaz tańca ludowego przygotowany przez grupę taneczną przy Domu Kultury w Rajgrodzie pod kierownictwem Pani Ewy Wiatr. Grupa zaprezentowała obrazek sceniczny pt. „Skarby z walizki babuni”. Jego przesłaniem było zwrócenie uwagi na małe gesty, jak uśmiech, przeprosiny oraz proste rzeczy i przedmioty, które w świecie dzieci zarówno dawniej, jak i dziś, mogą być źródłem zabawy i radości. W pokazie dzieci zatańczyły poleczkę „Ojra”, zabawę z patyczkami „Zajączka” oraz zabawy z chusteczką. Dzieci przedstawiły też  tańce kurpiowskie „Starą babę” i „Konika”. W dbałości o poznawanie tradycji tanecznych swojego regionu, dzieci nauczyły się i pokazały tańce z okolic Augustowszczyzny. Sporo radości występującym dzieciom przysporzyła fabularyzowana stara pieśń o chlebie, zaczerpnięta z dziedzictwa kulturowego Sejneńszczyzny. Kto wie? Może śpiewana była ona również w okolicach Rajgrodu przez prababcie tych dzieci…

 Po udanych pokazach dzieci mogły zrelaksować się oraz wyszaleć podczas przygotowanych zabaw. Kolorowe warkoczyki, „hop-mop”, zabawy animacyjne w zagajniku, dmuchańce i wiele innych atrakcji umilało niedzielny czas naszym najmłodszym mieszkańcom.  W strefie relaksu można było odpocząć na leżaczkach, zjeść słodkie gofry z wybranymi przez siebie dodatkami, a także poopalać. Dla zgłodniałych uczestników przygotowaliśmy ognisko z kiełbaskami. Dodatkowymi atrakcjami były stoiska z zabawkami, watą cukrową, lodami oraz zimnymi napojami. 

 Serdeczne słowa podziękowania kierujemy Panu Leonowi Czerwionce za niezawodny akompaniament, Pani Ewie Wiatr za włożony trud w przygotowanie owocnego przedstawienia oraz zaangażowanym  Rodzicom dzieci.

 

Dom Kultury w Rajgrodzie