W dniu 12 kwietnia 2016 r. spotkali się seniorzy w tworzącym się Klubie Seniora przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Rajgrodzie.
W spotkaniu uczestniczył Pan Burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki, vice przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Mieczysław Bagiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Mieczysław Gisztarowicz. Pani Dyrektor biblioteki zaprosiła seniorów do korzystania na co dzień z kawiarenki i czytania książek przy kawie.
W trakcie spotkania Prezes Podlaskiego Stowarzyszenia ,,Klanza” w Białymstoku przedstawiła założenia i cele projektu ,,SuperBabcia”, ,,SuperDziadek”.
Po prezentacji projektu seniorzy zgłaszali swoje propozycje i pomysły dotyczące działalności klubu, które skrupulatnie notowała koordynator klubu Marzanna Piotrowska.
Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze przy kawie i herbacie.
Ustalono kolejny termin spotkania na 12 maja 2016 r. na którym zostanie wybrany zarząd klubu. Uczestnicy spotkania z radością przyjęli inicjatywę utworzenia Klubu Seniora w Rajgrodzie.
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej
Barbara Jankowska