Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można oddać w następujący sposób:
1. z nieruchomości zamieszkałych – według harmonogramu. Odpady powinny być gromadzone na terenie nieruchomości w miejscu służącym do zbierania odpadów komunalnych, nie wcześniej niż 24 godziny przed wyznaczonym terminem ich odbioru.
2. w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Właściciele nieruchomości samodzielnie dostarczają PSZOK u odpady komunalne zebrane w sposób selektywny.
Lokalizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych:
–Rajgród, ul. Warszawska 2a
Godziny otwarcia:
– poniedziałek – piątek: od 7⁰⁰do 15⁰⁰
3. poprzez zamówienie usługi odbioru dużych elektrośmieci przez organizację odzysku Elektro Eko. Posiadacze dużych i ciężkich urządzeń, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne mogą mieć możliwość skorzystania z usługi ich bezpłatnego odbioru z domu. Aby sprawdzić czy możliwa jest usługa bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci z domu należy zadzwonić pod numer telefonu 2222 333 00 (koszt połączenia według stawki operatora). Więcej informacji o programie znajduje się na stronach www.elektrosmieci.pl.
4. obowiązki sprzedawców oraz punktów serwisowych – ustawa o Z S E i E Zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym sprzedawca detaliczny i sprzedawca hurtowy są zobowiązani przy sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych do nieodpłatnego przyjęcia zużytego sprzętu w ilości nie większej niż sprzedawany nowy sprzęt, jeżeli zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju, a prowadzący punkt serwisowy zobowiązany jest do nieodpłatnego przyjęcia zużytego sprzętu w przypadku, gdy naprawa przyjętego do punktu serwisowego sprzętu jest niemożliwa ze względów technicznych lub właściciel sprzętu uzna, że naprawa sprzętu jest dla niego nieopłacalna.