
Wydarzenie zrealizowane w ramach Projektu pod nazwą „Magazyny energii dla mieszkańców Gminy Rajgród” dofinansowanego ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.
W dniu 23 czerwca 2026r. przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rajgrodzie odbył się piknik ekologiczny o charakterze edukacyjno-informacyjnym.
Celem pikniku była edukacja ekologiczna w zakresie odnawialnych źródeł energii (OZE), magazynów energii oraz przeciwdziałania zmianom klimatu.
W ramach pikniku odbyły się:
- Warsztaty ekologiczne dla dzieci dotyczące oszczędzania energii,
- Gry edukacyjne oraz zabawy ruchowe z zakresu ochrony środowiska,
- Konkursy tematyczne z nagrodami rzeczowymi dla dzieci.
Wydarzenie było okazją do nauki i rozwijania wiedzy o ekologii, ale również szansą na integrację, wspólną zabawę i aktywny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu.
















